Përbërja dhe ushqyesve Feijoa


Kohët e fundit, vetëm pak vite më parë, në dyqanet tona dhe stalla e tregut, një i ri, ende të panjohura me feijoa produkt emrin ekzotik. Feijoa me origjinë nga Amerika e Jugut. Emri Berry ka marrë në emër të zbuluesit të tij Joan de Silva Fahey. Evropianët u bë i njohur me të në fund të nëntëmbëdhjetë ndonjëherë. Në fillim qepallat njëzet Feijoa filloi të rritet në Detin e Zi dhe Kaukazit. Më vonë kjo bimë subtropikale marrë me sukses rrënjë në Turkmenistan dhe Primorye. Le të shikojmë në atë strukturë dhe ushqyesve feijoa.


Përshkrim
Feijoa, shkurre me gjelbërim të përjetshëm, duke arritur një lartësi prej katër metra ose më shumë i takon myrtle familjes. Është koha për të lulëzuar në maj-qershor. Në këtë kohë shkurre spërkatën me bukurinë përrallore të luleve. Por jo vetëm bukuria e tyre tërheq vëmendjen në fabrikë. Petals delikate bardhë dhe i kuq, inkuadrim në mes të kuqe, me shije të lehta të ëmbël. Nga këto, përgatisin bllokim apo tretësirë ​​shijshme, dhe fëmijët shpesh hanë duke e shijuar ato vetëm nga shkurret.

Nuk janë të varieteteve të hershme dhe të vonë të feijoa. I pari pjekur deri në fund të tetorit, dhe më vonë - vetëm para Vitit të Ri. Interesante, pavarësisht nga pjekurisë Feijoa gjithmonë ka një ngjyrë të gjelbër. Pjekur ose jo, mund të përcaktohet duke klikuar mbi të. Nëse fruta është shumë e vështirë, atëherë ajo nuk është e pjekur. Nëse shumë i butë, shumë të ngjarë se është prishur tashmë. Në prekjen e frutave pjekur mirë duhet të jetë i ngushtë, si një top.


Ajo ka qenë prej kohësh nuk e fsheh se prodhuesit e fruta ekzotike të destinuara për tregun tonë, janë të detyruar që të tërheqin produktet e tyre shtetërore papjekur. Përndryshe kjo mund të jetë i korruptuar në tranzit. Kujdes frutat e mbushur piqen në rrugën për në raftet tona. Kjo vlen edhe për gujava pineapple. Edhe pse frutat që vijnë tek ne nuk mund të konkurrojnë plotësisht me homologët e tyre, pjekur in vivo, megjithatë, ata kanë mbajtur një shumë të ushqyesve.

Si do ju përpiqeni të zgjidhni një frut me cilësi të pjekur, të parë nëse keni arritur të bëni atë apo jo, ju mund të vetëm në shtëpi. Ju duhet të shkurtojë atë. Nëse ju shihni se mishi është ngjyrë kafe, një shenjë se fryti fillon të përkeqësohet. Në qoftë se mishi shumë i bardhë, kështu që Berry nuk është e pjekur. Kokrra të kuqe të pjekur duhet të jetë pelte-si tul i tejdukshëm. Shumë e shëmtuar, feijoa, e cila pjekur in vivo, impresionon me aromë e saj të butë luleshtrydhe. Megjithatë, një gjen në të diçka të pineapple.


Manaferrat Myrtle, në varësi të ndryshme, mund të ketë një formë të ndryshme: raund ose i zgjatur. Ato mund të jenë të mëdha, madhësia e një veze pule apo i vogël, peshon deri në 40 gram. Në mënyrë tipike, manaferrat e hershme nuk janë të mëdha. Ata kanë një lëvozhgë të hollë, e cila përmban shumë ushqyesve, duke përfshirë vajra esenciale. Shije astringent për shkak të praninë e komponimeve fenolike në lëkurë.

Varieteteve vonë Berries ndryshojnë lëkurë të trashë trashë. Këto manaferrat janë të para-prerë, të lehtë për të ngrënë të papërpunuara me ndihmën e një lugë, një vezë të zier. Peel mund të jenë të thata dhe të përdoren në prodhimin e verës shtëpi, dhe thjesht mund të shtohet për çaj.


Përbërja e feijoa
Tani le të mësojnë se çfarë një përbërje të pasur dhe pse ajo është vlerësuar kështu këtë kokrra të kuqe. Në Feijoa përmban një gamë të vitaminave. Kjo vitaminë C (Feijoa përmbajtja e saj në mesin e manaferrat kryesore), vitamina B (B6 V1V2 B5), vitaminë E, acid folik dhe të tjerët. Gjithashtu, feijoa është celulozë, saharoze, pektin, e nevojshme për makro shëndetësor - dhe micronutrients.

Në veçanti duhet theksuar se Feijoa përmban komponimet e tretshme jod, të cilat janë të absorbuar me lehtësi nga trupi i njeriut. Jodi është vendimtare për zhvillimin e duhur të fëmijës: mendore, pjekuria e tij fizike dhe seksuale. Me mungesën e jodit, një reduktim të mprehtë në proceset metabolike në trup, rakitizmi dhe vonuar mendor, e cila mund të çojë në çmenduri. Jodi është shumë e dobishme për normalizimin e aktivitetit kardiak, për të përmirësuar metabolizmin e yndyrave dhe karbohidratet, rregullimin e metabolizmit të energjisë. Përveç kësaj, jod rrit mbrojtjen e trupit dhe ndihmon atë të përballen me situata të vështira.


Përmbajtja e jodit, kjo kokrra të kuqe mrekulli të krahasueshme vetëm me ushqim deti. Ajo la pas çdo burim bimore të substancës. Sa më afër detit u rrit fruta, më shumë jod, një kilogram e manave - gjashtë deri në dhjetë miligram. Megjithatë, për të përcaktuar përmbajtjen e jodit në fruta vetëm në laborator, treguesit e jashtme fetusi nuk është shfaqur.

Pronat e dobishme
Ju mund të emërojë një numër të sëmundjeve në të cilat përdorimi i feijoa rekomandohet veçanërisht. Këto janë disa sëmundjet e tiroides, i traktit gastrointestinal (përveç ulcera e stomakut, gastrit dhe ulcerat duodenale, që përdorin Feijoa kundërindikohet), vitaminë mangësi, parandalimin e aterosklerozës, si edhe të gripit dhe ftohjes. Për shkak të përfshira në lëvozhgë e vaj esencial fruta, mërsine mund t'i atribuohet ilaqet kundër depresionit natyrore. Aroma i butë dhe një shije të këndshme për të ndihmuar mundi dëshpëruar dimrit.


Për ata që duan të humbin peshë ose të mbajë pesha juaj është normale, Feijoa - kjo është vetëm një dhuratë e çmuar nga natyra. Ajo vetëm 46 kalori në 100 gram. produkt. Ai normalizes proceset në traktin gastrointestinal, normalizes peristaltikės zorrëve, ndihmon për të përballuar me yndyrë të tepërt dhe saturates trupin me vitamina dhe micronutrients.

Rastet e alergjisë në përdorimin e feijoa nuk u gjend. Për më tepër, ajo është një nga frutat e pakta që nuk janë të ekspozuar ndaj trajtimit kimik. Ajo përmban ushqyesve, duke përfshirë vajra esenciale, të parandaluar zhvillimin e sëmundjeve kërpudhore. Feijoa mund të jetë rritur në shtëpi. Dhe është e mundur që me kujdesin e duhur manar juaj do t'ju japë frytin e gjelbër.