Dietë supë ndihmon të humbni peshë në mënyrë të dobishme


Shumica e njerëzve janë të ballafaquar disi me problemin e peshë të tepërt, shpesh duke u përpjekur të kuptoj se çfarë është sekreti i bukurisë dhe harmonisë. Pse del se disa prej nesh në heshtje dhe plotësisht të ushqyer, nuk i kushtuar shumë vëmendje për atë që në mëngjes ose në mbrëmje, dhe të vazhdojë të mbajë një figurë të pakta? Në të njëjtën kohë, njerëzit kanë tendencë të jenë mbipeshë priren të mos hani pas 18:00, e ndjekur dieta të ndryshme, por rezultatet ende nuk janë aq të dukshme si e dëshiruar. Përfitimet dhe dëmet e dieta të ndryshme për trupin e njeriut ka thënë mjaft. Nëse ju përmbledhur gjithë këtë informacion, ne mund të gjeni se shumica e dietat janë në gjendje të shkaktojë dëm serioz për shëndetin e njeriut, veçanërisht në qoftë se ju ndiqni ato të saktë. Gjueti për çdo dietë tani të bëhet modë, nganjëherë arrin absurde: vajzat nuk ndihen problemet me të qenit mbipeshë pastaj rregullisht të ulen në një, pastaj në një tjetër dietë.


Në lidhje me këtë problem shumë serioz është humbur peshë pa kompromentuar shëndetin. Për ata të interesuar në këtë çështje ndoshta do të jenë të interesuar të dinë se dietë supë ndihmon të humbni peshë për të mirën e formave dhe stomakut. Nëse analizojmë menunë e përditshme të të gjithë njerëzve, mund të jetë i befasuar për të gjetur se shumica e njerëzve kanë një shifër hollë në dietë të rregullt të paraqesë një pjatë e parë. Kjo është, dietë supë, në fakt, nuk është vetëm një mjet i vlefshëm për të ngopjes, por edhe ndihmon për të humbur peshë të mirën më të madhe. Kur krahasojmë disa grupe të kontrollit, nutritionists gjetur se njerëzit që preferojnë të supave të dytë, mbesin të pakta edhe pa shumë ulje në konsum kalori. Bilanci Perfect: trupi merr si shumë kalorive të nevojshme për ta mbajtur atë në gjendje të mirë.


Supë Ushqimi - është, natyrisht, disa kufizime diete, sepse ajo ndihmon për të humbur peshë për të mirën e trupit. Ushqimi si një mjet për humbje peshe nuk duhet të shkaktojë dëm për njerëzit. Dietë supë për 7 ditë, ajo mund të shpëtoj prej 2-3 kg të tepërta - ideale për ata që kanë nevojë për të humbur peshë menjëherë para pushime, pushime, udhëtim. Sigurisht, baza e këtij dietë është një supë, me kalori totale ditore nuk duhet të kaloj 1500 kalori në ditë. Nga rruga, vënë re se njerëzit që kanë një shumë kg shtesë (më shumë se 15-20 kg), dietë supë për të humbur peshë edhe më të shpejtë. Dietë supë përfshin respektimin e rreptë, kjo është kur ajo ndihmon për të humbur peshë me shëndetin.


Pse do supë tjetër para ngrënies, pse ai është kaq i mirë për ne? I ashtuquajturi "parë", ose, sa më shumë janë mësuar të themi "lëngshme" - një balsam reale për organet tona të brendshme. Supë veçanërisht e dobishme për stomak, zorrët, ajo është masa e domosdoshme parandalues ​​kundër shumë sëmundjeve të traktit gastrointestinal dhe më shumë. Gastrit, kolit, cholecystitis, kapsllëk, shumë probleme të tjera ka gjasa të probleme ata që e duan supave. Një tjetër plus, festohet nga shumica e atyre që humbasin peshë në supë, pas një dietë të tillë mund të shmangur momente të tilla të pakëndshme që shoqërojnë dieta të tjera si të qenët i përgjumur, lodhje, nervozizëm, marramendje korrente, etj


Avantazhi i madh i supë si një mjet për humbje peshe, është fakti se kur një pjatë është arritur nga një ndjenjë e plotësi, kënaqësisë, pavarësisht nga fakti se mesatarja përmbajtja kalori e këtij gjellë është vetëm 200-270 kalori. Rastësisht, dietë supë nuk do të thotë që gjatë ditës përveç supë, ju mund të hani më. Kushti kryesor është që të hani një supave dietë për ditë, 2 herë, në mëngjes dhe pasdite, ose ditën dhe natën. Për vakt i tretë mund të përballojë për të zgjedhur ndonjë pjatë prej tyre në listën e lejuar:

A) qull hikërror, mbështjellë oats, mel, oriz, ujë, sheqer dhe vaj.
B) steamed perime, me përjashtim të patateve.
B) peshk ligët (të ziera).
G) qumësht gjalpë ose pa yndyrë gjizë me fruta.

Perime të freskëta në një sallatë duhet të hahet çdo ditë, para çdo vakt. Për sallatë të përsosur karrota të freskëta, lakër, tranguj, domate, speca, kungull i njomë, radishes, etj Nëse sallatë furnizohem, vetëm një sasi e vogël e vajit të ullirit. Konsumi ditor i perimeve të freskëta para se të hahet promovon humbje të shpejtë në peshë, përveç ata mund të njom trupin ajo ka nevojë për vitamina dhe elementët gjurmë të dobishme. Ata që nuk mund të imagjinohet një vakt pa bukë është e lejuar për të ngrënë një copë të vogël të bukës ditë 2 Bran miell 2 ndryshme. Përdorimi në mënyrë rigoroze të mundshme:

A) Bukë e bardhë dhe produkte të tjera buke.
B) ëmbëlsirat.
B) tymosur, i kripur, enët erëza, ushqim të konservuar, salcice, djathrave.
D) Fried dhe yndyrore ushqime.
D) Salt përdorni një minimum.
Supave Recipes janë të mëdha për dietë.

1. Supë e kungull. Merrni pulë (100 g), gatuaj supë (200 ml ujë), shtoni lulelakër dhe kungull (100 g), të prerë në kube, vlim. Hiq supë pule, perimesh për të ulur gjendjen e pure, shtoni kripë, shtoni copa pule.


2. supë Mushroom. Duhet kërpudha të freskëta apo të thata kërpudha të tjera. Nëse ju merrni tharë - të mbushur me ujë deri sa të zbutur, prerë në copa, vlim në 1 litër ujë. Pasi kërpudha gatuar, shtoni bollgur (5 lugë), dhe disa minuta - lulelakër (200 g). Menjëherë ju mund të fikur zjarrin.

3. supë dietik. Përgatitur pa shtimin e mishit, vetëm perimet - lakër, bell peppers, brokoli, fasule jeshile, qepë, shtoni herbs - kopër, majdanoz. Jo më shumë se 10 minuta brewed, nuk është e ndaluar me gatim të shtoni pak vaj ulliri. Kalori këtë supë është shumë e vogël, kjo është ideale për humbje peshe dhe në përgjithësi shumë të dobishme për organizmin si një e tërë.