Prona unike e gjalpë bukuroshe


Pjeshkë lëng dhe aromatik si pothuajse çdo gjë, por vlera e tyre mund dhe duhet të jetë jo vetëm në shije. Fakti që këto fara frutash mund të jenë substanca të vlefshme - vaj bukuroshe me kontribut në përbërjen e tij e acidit palmitik dhe linoleik. Gjalpë është gjithashtu e pasur me vitamina A, E, C, D dhe shumë minerale të tjera të dobishme. Kjo pronat shquar dhe unike vaj bukuroshe është përdorur gjerësisht në kozmetikë dhe lyubytelnytsamy bukuri në shtëpi.


Hue vaj bukuroshe - verdhë të lehta. Ajo ka një shije të theksuar, por është një aromë të këndshme, të lehta. Shpesh ajo është përdorur për procedurat kozmetike në fytyrë, flokët dhe çdo pjesë të tjera të trupit. Bukuroshe vaj ka veti unike që lejojnë edhe trajtojnë një numër të sëmundjeve të lëkurës karakterit. Pas aplikimit këtë produkt në duart tuaja, ai bëhet shumë i butë, prej kadifeje, moisturized përkryer dhe refreshed. Nëse rregullisht lyej vajra fytyra dhe duart bukuroshe, ne mund të vini re një efekt të mirë anti-plakje. Për zonat e përflakur të naftës trupit është shumë i madh. Pas heqjes acarim, qetësues të lëkurës dhe promovimin e rigjenerimin e shtresave të sipërme, ky mjet lehtëson shërimin e shpejtë të epidermë.


Prona unike e gjalpë bukuroshe ta lejojë atë të zhytem në shtresa shumë të thella të lëkurës. Kjo siguron që arrit dhe rrudhat më të vogël dhe më të thella, i ndriçon lëkurën pas disa aplikacione. Besohet se vesnyankas edhe gjalpë paçmuar bukuroshe. Ajo përthith shpejt, duke ndihmuar për të reduktuar pigmentim.
Vaj Peach është përdorur gjerësisht në sallonet e bukurisë për të kryer masazhet. Veçanërisht e dobishme janë pronat e saj unike për trajtimin e celulitit në lëkurën e grave. Shërbimet mesazh me përdorimin e këtij vaji jo vetëm që do të forcojë e lëkurës, por edhe të zvogëlojë sasinë e trupit nëse keni duhur teknikë masazh korrigjuese. Për ushqyes trajtimet për celulitin, për përzierje me vaj Peach portokalli apo grejpfrut vajra të, shtoni disa pika vaj livando. Kjo përbërje është aplikuar në bazë garzë, aplikuar në zonat problematike të trupit. Mos hiqni maskë për tre orë, pastaj të ndryshojë atë 2 herë më shumë.


Vaj ndihmon trajtimin e lëkurës në rast të djegieve. Ajo është e butë prekur, rikthen qelizat e dëmtuara, soothes lëkurën. Nga rruga, bukuroshe dhe nëna vajra të përdorura, trajtimin e lëkurës me oprelostyamy pamjen e fëmijëve. Më e rëndësishmja, të naftës nuk është një alergjen, kështu që janë të përshtatshme për përdorim në çdo moshë dhe madje edhe njerëz që nuk e kryejnë një shumë të kozmetikës. Mjekët nuk lëshojnë bukuroshe në vajrat pothuajse pa karakteristika të dëmshme dhe contraindications për përdorim.
Vaj marrë farë bukuroshe e tyre - është një mjet i përsosur për kujdesin e buzëve, të prirur për të dëmtuar dhe thatësi. Nëse ndonjë çarje apo vrazhdësi naftës është aplikuar në buzë, ajo është zhytur në çast, dhe nuk u përhap menjëherë moisturizes dhe zbut. Përdoreni këtë mjet duhet të jenë të vazhdueshme, duke shkaktuar atë për 2 herë në ditë. Procedura e veçanërisht e rëndësishme në zyyazykay, koha ftohtë të vitit. Në këto ditë të ftohtë dhe me erë para-ndezur vaj të ngrohtë ishte, dhe si të tilla buzët smeared.


Një nuk mund të, por vini re vetitë unike të këtij produkti kur përdoret për kujdesin sy. Qepallat - zonat më delikate dhe të ndjeshme të lëkurës sonë, ata janë të prirur për shkatërrim të shpejtë, thatësi e inflamacionit. E gjithë kjo mund të shmanget nga nafta përdorimi bukuroshe dhe të aplikojnë atë në qepallat dy ose tri herë në javë. Shumë të naftës nuk mund të fshij, si ju mund të zgjas lëkurën delikate. Aplikoni lëvizjet zoti, përgjimi, të aplikojnë të naftës në qepallë e sipërme dhe të lëkurës nga sytë. Nëse ju gatuaj përbërjen e gjalpë bukuroshe dhe vaj jojoba në proporcione të barabarta, që ju të merrni një zgjidhje e shkëlqyer për kujdesin e qerpikët. Ata rriten mirë dhe të bëhen të trasha dhe të forta.


Në Kujdesi për flokët bukuroshe e naftës konsiderohet edhe i domosdoshëm. Aplikoni vaj duhet si një maskë, e vënë atë në të gjithë gjatësinë e flokëve dhe fshij në lëkurë. Këto procedura janë të mirë forcimin e flokëve, të nxitur rritjen e tyre, duke i bërë ata me shkëlqim dhe të fortë. Naftës është konsideruar veçanërisht të dobishme për kujdesin e flokëve dhe shërim pas colorings të shumta, melyrovanyy, zavyvok dhe të rregullt tharëse flokësh tharje. Maskë më ushqyes mund të jenë të përgatitur me gjalpë bukuroshe, duke shtuar të njëjtën sasi e vaj ulliri ose pambuku dhe pika dimexide pak (është shitur në farmaci). Të gjitha komponentët janë të përziera, përbërja është rubbed në lëkurë dhe flokët rrënjëve të. Shef duhet të përfundojë nënshkrimin letër ose polietileni, duke mbuluar të lartë me një peshqir. Kjo maskë mbetet në kokë të paktën një orë, pastaj flokët duhet të lahen me ujë me lëng limoni.

Nëse tejkalimin dhimbjen e veshit të dhimbshme, zakapayte vaj bukuroshe. Nxehtësia atë në një banjë me ujë në mënyrë që ajo ishte e ngrohtë, zakapayte një vesh lënduar jo më shumë se dy pika. Kjo procedure mund të përsëritet 2 herë në ditë. Kjo recetë është i përshtatshëm për fëmijët dhe të rriturit, shpejt heq dhimbjen.

Përdorni vaj dhe acarim në lëkurë, pamjen e pruritit apo skuqje të lëkurës. Fërkim komplot të sëmurë, ju mund të shpëtoj nga kruarje dhe ndjenjat pakëndshme. Një aplikim superimposing i zakonshëm ngjyhet në vaj, ju mund të hiqni inflamacion.

Të naftës nuk ka humbur pronat e saj të dobishme dhe unike, ajo duhet të ruhen siç duhet. A mos i lënë enë e vajrave në rrezet e diellit direkte, si ajo ushqyesve janë shkatërruar. Keep it duhet të jenë në ambiente të mbyllura. Është e rekomanduar që gjithmonë të ketë një qeveri ilaç në shtëpi për të në çdo kohë të jenë në gjendje të kryejnë trajtime të dobishme.