Pronat e shërimit të kuarcit shkëmb


Kuarc Mountain është ndër mineralet më të vjetra të Tokës. Kristal e tij të pastër të bardhë për shekuj magjepsur njerëzit. Historia e origjinës e ka zanafillën në burimet e lashta akullnajore. Shkëmb i pari kristal kuarci u gjet në Alpe, ai u emërua kristal. Në këtë publikim, ne sugjerojmë që të marrin në konsideratë pronat shërimin e kuarc rock.
Nga të gjitha kristal kuarci në është më harmonike. Duke marrë parasysh përbërjen kimike, u zbulua se ajo i takon një numër gurësh të çmuar, pas diamantë. Kristal kuarc ndryshojnë në ngjyra. Ngjyra kuarc i caktuar ka veti të veta të veçanta. Në kulturën e lashtë të Yogis indiane këto kristale ishin agjentë të energjisë kozmike. Me kuarc prodhuar talismans Pastrimi dhe Amulets.Një sistem i integruar i ndërveprimit Tokës - Hapësirë ​​përfshin tre komponentë: njerëzore, bimore dhe minerale. Këto tri komponentë të ndërveprojnë me njëri-tjetrin përmes biofield krijuar. Kristalet kanë kapacitet për ruajtjen e energjisë, konvertimit dhe miratimin e informacionit ngulitur në to. Akuza e energjisë çdo gur ka vet, si frekuenca e vet të vibrimit. Është e njohur se kristaleve kuarc kanë aftësinë për të lehtë të rregulluar frekuencën e vibrimit të trupit. Ata krijojnë një rrjedhë të energjisë të aftë për të akuzuar shërimit fuqi dhe energji të pastër nga ndikimet negative të jashtme. Për këtë arsye, Kristal kuarc qenë gjithmonë në dorë healers lashtë Tibet. Wang, i mprehtë XX ndonjëherë, përdoret edhe ata në punën e tyre.


Në Bioenergjia i saj më i fuqishëm është ndoshta kuarc nxirë. Në kulturën tonë Budistët e quajnë atë "gur Buda". Vetitë e saj shëruese përfshijnë: gjetjen energji negative, duke mbrojtur atmosferë prej depërtimit në atë të energjisë negative, stresi, dhimbje, nervozizëm, nervozizmi. Gjithashtu kuarc nxirë mal ka aftësinë për të shërohem pas trajtimit.
Përveç të qenit kuarc bukur neyyazytsirno ka shërim pronat, i jep energji pozitive, ajo gjithashtu e pastron. Mineral kuarc fituar titullin e XXI shekullit. Metoda infuzion i ujit në Kristal kuarc origjinën në Tibet lashtë më shumë se tre mijë vjet më parë. Kjo metodë është e thjeshtë dhe efektive.


Shkenca ka zbuluar se uji, si një pjesë e trupit të njeriut është i strukturuar. Nën kushte natyrore kusht i ngjashëm bëhet me ujë paraqesin akullnajat. Në kontakt me ujin kuarc kristal rock ndryshon strukturën e saj dhe mjedisi është e ndryshme cilësore. Pra, struktura e ujit të ngushtë me standardin. Ky ujë është më fiziologjike, ajo ndihmon ekuilibrin e trupit në mes të sistemeve. Në qelizë ajo shërben si një rregullator i proceseve biokimike normale. Struktura e kuarcit është dioksidi i silikonit, e cila ka aktivitet të shkëlqyer sorption që lejon çrregullime biocorrection metabolike. Kur duke përdorur ujë kuarc transportin shumë më të lehtë të ushqyesve në qelizat dhe lirimin e toksinave nga trupi. Besohet se malësorët e saj jetëgjatësi kërkohet akullnajore shkrihet ujë.


Uji infused me kuarc kristal rock, është aftësia për rinovimin e lëkurës. Kur duke përdorur ujë të tillë përmirëson çehre, rrudhat. Ajo mund të normalizuar metabolizmin, të promovuar humbje peshe. Përshpejton rigjenerimin, heq sindromi i lodhjes kronike. Ka një efekt pozitiv në enët e gjakut. Ajo rrit microcirculation, mur vaskulare bëhet më e fortë, më të fortë, më të zhdërvjellët. Qëndrimi faktin se përdorimi i ujit bëhet lëvizje të lehta kuarc në nyje, rikthen elasticitetin e kërc. Një sasi e vogël e ujit kuarci heq tensionin, dhimbje, nervozizmi, nervozizëm. Në mënyrë që të merrni ujë të pastër të freskët, pronat nuk janë inferiore të pranverës, ju vetëm rënie në kristale të ujit të rrokut kuarc. Uji i pastër - një produkt që na jep shëndet dhe lumturi.


Kuarc është në gjendje të pastrojë ujin nga metalet e ndryshme të rënda, jonet largimin e tyre, të reduktojë në minimum nivelet e radionuclides. Gjithashtu, kuarci është në gjendje për të neutralizuar efektet e pesticideve të ndryshme dioksidit, nitrateve. Në gjendje për të krijuar mbrojtje kundër viruseve dhe baktereve të heqin qafe e parazitëve, algave, kërpudhave.

Deri më sot, përdorimi i rrokut kuarc në shumë fusha të ndryshme. Për shembull, ajo është - një nga përbërësit në industrinë kozmetike. Kristal kuarc janë tokë në një pluhur dhe shtohet në përbërjen e kozmetikës. Kozmetike para tilla përpoq yjet e Hollivudit. Është vërtetuar se përdorimi i kuarcit të ndaluar procesin e plakjes, nxit rinovimin aktive e qelizave, forcon lëkurën, përmirëson çehre.


Në të njëjtën kohë, të shënuar nga aftësia e kuarcit të përmirësuar kujtesën, të përmirësuar proceset mendore në tru, të zhvilluar imagjinatën, për të bërë gjuha më të gjallë. Kuarc Mountain për të gjithë minerale shëruese. E ndikimit të veçantë ajo ka mbi të moshuarit, kjo është hajmali e tyre, duke eliminuar telashe, vetminë, gjallërues.

Dashuria e natyrës e bën jetën tonë më të forta dhe të zgjatur. Sepse ne jemi gjithashtu një pjesë e natyrës. Për të përgatitur një kuarc Kristal ujit duhet të lahen tërësisht nën ujë të rrjedhshëm, pastaj shtoni ujë (200 g kuarci - 3 l ujë.). Insistojnë brenda 2-3 ditësh. Si konsumin e ujit është e nevojshme për të derdh. Çdo javë duhet larë Kristal, duke i bërë ata pllakë zgjidhur. Nëse qëllimi i aplikimit - shëndetësor, duhet të pini ujë në gllënjka të vogla, rreth 2 gota në ditë. Ju mund të shtoni një maskë dhe kjo lan ujit. Në lidhje me kuarc silic aktivitetit minerar rritet, kështu që ju mund të përzierje e tyre për të rritur pronat e shërimit.