Pronat e shërimit të Propolisi bee


Propolisi bee, ose zam - një produkt që bletët të krijojë duke përdorur thupër substancave rrëshinor, Aspen dhe plep. Dhe në rajonet veriore të bletëve të mbledhur Propolisi kryesisht nga thupër dhe Aspen, dhe në pjesët jugore të Propolisi nga specie të ndryshme karakteristike të plepit. Propolisi bee vë nëpër të çara në koshere, sy të ngushtë hapjes gjatë motit të ftohtë, të mbuluar me të gjitha sendet që nuk mund të hiqet nga koshere. Për shembull, mumifikuyut miun vdekur në koshere për të parandaluar dekompozimin. Propolisi është një, substancë rrëshinor ngjitës është ngjyrë kafe të errët, kafe, ngjyra ndonjëherë gjelbër. Le të flasim për pjesën më të madhe vetitë shëruese të Propolisi bee!


Era e vetitë shëruese të Propolisi këndshme, paksa kujton aroma e rrëshirë ose buds plep, shije e hidhur, numbing gjuhën. Përbërja është një përbërje kompleks rrëshira bimore, vajra esenciale, balms, flavonoids, alkoolet dhe fenolit. Gjithashtu përmban dylli dhe papastërtitë mekanike. Në mjekësinë popullore përdoret si një ilaç për dhimbje dhëmbi, dhimbje reumatike dhe kur ajo është aplikuar në zonën e prekur. Çuditërisht, tipar më i rëndësishëm i Propolisi - veprimit të saj antimicrobial në mjekësinë popullore, e përdorur shumë pak. Recetë e fundit për injeksion në një tym veshit lënduar otzhyhaemoho Propolisi.


Pra, Propolisi mund të quhet natyrore antibiotik spektrin e gjerë. Kjo është për shkak të pasurisë së zam bee. Ajo identifikuar 16 klasa të komponimeve organike, ose më shumë se 100 komponimet bioactive, shumë prej të cilave nuk kanë qenë edhe studiuar deri në fund. Ajo gjithashtu ka analgjezik dhe anti-inflamator pronave. Po, zgjidhje Propolisi gargarë shkakton anestezi të rënda me gojë në 15 minuta. Gjithashtu Propolisi bee ka efekte antioxidant, të cilat ndihmojnë për të përmirësuar metabolizmin në trup çon në një rritje të jetëgjatësisë


Nuk është një qark shumë efektive aplikimit shërim pronat e ekstrakt Propolisi dhe hudhër. Për ta bërë këtë:
• 200 g karafil peeled e hudhër (jo kineze, por më tepër nga kopshti i tij) duhet të insistojnë në 100 g të alkoolit në një vend të errët për 20 ditë. Shto një tjetër 50 g mjaltë akacie dhe 10 gram 30 për qind të Propolisi të alkoolit. Merrni kjo do të thotë në mënyrë rigoroze skemës: 3 herë në ditë - në mëngjes, në drekë dhe në mbrëmje një sasi të vogël të qumështit, duke filluar me 1 pikë dhe duke shtuar pika në çdo pritje deri 15 (kjo ndodh në ditën e 5). Pastaj reduktuar në 1 pikë çdo pranimit në 1 (kjo do të jetë në ditën e 10). Atëherë përsëri rrit tek 1 në 15 pika.

Kursi i trajtimit në këtë mënyrë merr 15 ditë.

Kjo skemë është e bazuar në përtëritje e recetë të lashtë gjendet në tibetian manastiret ekspeditë UNESCO-s në vitin 1975. Pranimi i këtij mjeti përmirëson gjendjen përdorur pronat medicinale e enëve të gjakut, normalizes përbërjen plazma e gjakut, pengon zhvillimin e angina, infarkt miokardi dhe goditje në tru, rejuvenates trupin si një e tërë. Zakonisht, trajtim për këtë skemë kërkon përqendrim dhe këmbëngulje njohur se aq shumë në të kota qepallat tona.