Pronat e shërimit të gur smeraldi


Emerald - mineral, perlë ngjyrë të ndritshme të gjelbër, njerëzit e quajtur atë mjeku qiellor. Kjo ngjyrë smeraldi sigurimin e kromit saj përbërjen ose Vanadium. Zoti i gurit duhet të jetë i veshur në gishtin e vogël të dorës së tij të djathtë, dhe xhiruar në asnjë rrethanë. Besohet se pronat shërimin e smerald gur të forcuar shëndetin e pronarit, një efekt pozitiv në funksionimin e duhur të të gjitha sistemeve, të kontribuojë për përtëritje të saj dhe të vazhdojë jetesën.
Pronat e shërimit të smerald.


Sidomos smerald mirë ndikon në muskulin e zemrës, enët e gjakut, normalizes presionin e gjakut. Në gur të vazhdueshme veshur zhduken dhimbje koke, sëmundje të stomakut janë shëruar, inflamacion hequra të fshikëzës.
Në kohët e lashta besohej se emeralds mundën ta shërojnë verbëri natën, cataracts të syrit, epilepsi. Pas studimeve të materialeve të lashta pysyazykah dhe gërmimet arkeologjike ajo u bë e njohur se trajtimi i sëmundjeve të ndryshme Emerald është përdorur në mijëvjeçarin e tretë para Krishtit. Në Rusi ajo simbolizonte mençuri dhe vetëpërmbajtje.

Shërimit vetitë e mineralit përdorur në trajtimin e sëmundjeve të zemrës, mëlçisë, veshkat, syve, sistemit nervor, sëmundjeve të ndryshme të lëkurës. E gjelbër e saj është e mirë heq stresin nga sytë dhe soothes sistemit nervor. Një smerald gjetur aplikim në cosmetology si një mjet për rinovimin fytyrën dhe trupin. Ajo është përdorur për të rritur vitalitetin, përmirësimin e efikasitetit dhe të zgjasin jetën.
Me smerald mund të luftuar infeksionet, të zvogëlojë temperaturën. Stone është në gjendje për të trajtuar djegiet, psoriasis, diabet, kollë, tuberkulozi. Besohet gjithashtu se mineral ka veti antibacterial dhe është përdorur për të dezinfektoj ujit të papërpunuar.


Si me smerald tejkaluar pesimizmin.
Të gjithë njerëzit në jetën e me siguri do të ndodhë probleme, janë pengesat jetësore dhe probleme. Shumë njerëz të kapërcyer këto vështirësi, dhe shumë të nënshtruar për panik dhe humor upadochnomu. Të hequr qafe këtë humor dhe vështrim optimist në të ardhmen për të ndihmuar në këtë ushtrim.
Shtrirë në dysheme, ju duhet të vënë një gur në chakra zemrës dhe relaksohuni. Emerald detyruar mund të përdorni ndonjë bizhuteri. Të vazhdojë për të ushtruar. Inhaling ajër, kështu që të flasin, të kthehet në dritë brenda vetes për të ndjejnë ngrohtësinë dhe ndjenja e shurdhim në gjoks. Holding frymën tuaj për disa sekonda, ju të përqëndrohet në mendime të këndshme dhe ngadalë nxjerr ajrin. Në frymën e ardhshme, tani mendoj për gjërat e këqija që ju shkaktojnë ankth dhe humor pesimist. Si mund të mbajë frymën tuaj më të gjatë, pastaj exhaling ngadalë, zbres energji negative. Dhe kështu për dhjetë minuta alternative të këndshme dhe të pakëndshme: fryma e parë të mendojnë për momente të lumtura, e dyta - për emocionet negative. Në fund të ushtrimit një meditim të shkurtër, nuk përpiqet për të humbur ndjenjën e këndshme të cilën ju do të tërheqë optimizëm.


Hajmalitë dhe talismans.
Emerald është konsideruar nuskë pleqsh nëna, udhëtarët dhe hulumtuesit. Si një amulet mbron të rinjtë nga prirjet e pamoralshme dhe prirjen për pirje. Njerëz të Creative smerald sjell ngazëllim dhe frymëzim njerëzit e biznesit - sukses dhe fat të mirë.
Me këtë gur të lidhur me shumë bestytni. Po, besoj se e dobishme për shëndetin e syrit. Besohet se smeraldi sjell lumturi vetëm të pastër, por njerëzit analfabetë. Por gëzimi njeriu i veçantë i edukuar ai nuk është i pranishëm.

Emerald nuk toleron mungesë sinqeriteti. Lhunam ai sjell mjerim dhe sëmundje. Nëse ju si një dhuratë për dikë që mbajnë gurët smerald tuaj gjuha kjo dhuratë do të simbolizoj besnikëri dhe pastërti, dëshirat do të thotë sukses.