Pronat e shërimit të arra pishe në trajtimin e osteoarthritis


Osteokondroza e shpinë - një problem moderne, pjesa më e madhe, e njerëzimit duke punuar. Osteokondroza - një sëmundje e shënuar rënie komplekse në pako dhe deformim të disqe intervertebral. Kjo sëmundje manifestohet më qartë efektet e saj në shpinë. Në shumicën e rasteve, dhimbja është e lokalizuar në mesit përjetuar ngarkesën më të madh, të paktën në shpinë qafës së mitrës dhe kraharorit. Në osteokondroza dhimbje shkakton një rënie në të drejtat e performancës, dhe është shpesh shkaku dhe sëmundje të tjera serioze.


Mundësitë e zgjedhjes për metodat e trajtimin dhe parandalimin e shumë sëmundje degjenerative disk. Dhe ata janë të lidhura në mënyrë të pazgjidhshme me një dietë të shëndetshme, pasuruar me vitamina dhe micronutrients. Pronat e shërimit të arra pishe në trajtimin e osteoarthritis për shkak të përmbajtjes së tyre të ushqyesve komplekse.

Shkaku i vërtetë i osteokondroza ende nuk është përcaktuar. Më të thotë se shkaku kryesor degjenerimi i disqe kurrizore është mungesa e ushqyesve të ushqimit, çrregullime metabolike, aktiviteti i ulët fizik procesi i plakjes njerëzore apo natyrore e trupit të njeriut. Për të ruajtur strukturën e kockave, duke parandaluar zhvillimin e sëmundjeve të ndryshme të eshtrave vitamina esenciale A, B, C, D.

Arrë siberian kedri - ky bollëk të ushqyesve - proteinat, yndyrnat dhe karbohidratet, vitaminat, makro - dhe micronutrients. Të gjitha substancat që gjenden në arra pishe, pajisur ata me pronat mjekësore dhe ushqyese.

Mjekësi tradicionale beson arra pishe agjent vërtetë efektiv terapeutik në trajtimin e sëmundjeve të ndryshme. Për shkak të arra pishe tretshmërinë të lartë sasi tepër e vogël për të plotësuar nevojat e përditshme të një të rrituri në amino acidet esenciale dhe elementët gjurmë.


Struktura e bërthamës proteinave prej kedri janë nëntëmbëdhjetë aminoacidet. Shumica e tyre janë kusht thelbësor apo e domosdoshme. Vlera biologjike e proteinave thelbësore kedri përcakton përmbajtjen e lartë të lisin, triptofanit dhe methionine.
Në mesin e mbizotërues arginine proteina amino acid, organizmit rritje më të pakta dhe të nevojshme (gratë shtatzëna, të rinj dhe fëmijë), dhe lëndimet e etiologies ndryshme.

Disk intervertebral është një, pjatë fijor kërcor në mes të të cilit thelbi është i mbuluar nga një rrjet i indeve që i ngjan strukturën e pjezë. Vaskular disk tij sistemi intervertebral dhe për këtë arsye nuk ka ushqyesve që vijnë nga indet e tjera. Një burim i rëndësishëm është muskujt dorsal, ajo është degjenerim i tyre shpesh çon në zhvillimin e osteoarthritis.

Në arra pishe nucleoli janë minerale të pranishëm dhe elemente (jod, magnez, zink, kalcium, etj) të nevojshme për funksionimin normal të një personi të pothuajse të gjitha sistemet e trupit të gjetur, për të përmirësuar qarkullimin e gjakut dhe fuqinë e muskujve.

Jodi - një komponent i hormoneve tiroide, e cila është e rëndësishme në metabolizmin. Magnez, zink, kalcium nxitur zhvillimin normal të kockave dhe funksionimin e muskujve të nevojshme për të rivendosur ind lidhës.

Ndryshimet në kërc dhe kockave të shkaktuara nga formimi i komponimet e kalciumit nuk janë asimiluar nga përkeqësimi i furnizimit me gjak.
Niveli i metabolizmit kockave është i ulët, kështu që dieta duhet të jetë i pranishëm fosfor, silic, mangan, vanadium, bor. Të gjithë kompleks listuara është e pranishme në përbërjen e arrat pishe.

Fosfori - thelbësore për formimin e kockave dhe nxit absorbimin e kalciumit. Silic - krijon fleksibilitetin e nevojshëm të indeve lidhës, është i domosdoshëm në procesin e kalcifikim të eshtrave. Mangani - rregullon funksionimin e organeve të brendshme të përfshira në sintezën e hormoneve të caktuara, si dhe rigjenerimin e kërc. Vanadium - një element i rëndësishëm i lipidet dhe metabolizmit të karbohidrateve të nevojshme për formimin normal të kockave. Bor është e nevojshme për joints, mungesa e transferimit zvogëlon mundësinë e aktivitetit fizik të njeriut.


Qëndron në berthamat e vitaminave kedri komplekse, efekte të dobishme në trup, përmirëson gjakut. Hahet arra pishe përjashton mundësinë, vitaminë mangësi, e cila mund të shkaktojë çrregullime të rënda në trup.
Pronat e shërimit të arra pishe janë përdorur me sukses në trajtimin e sëmundjeve të ndryshme dhe është konsideruar si një nga mjetet më të mira për të ndihmuar osteokondroza.

Mjekësisë tradicionale ofron brenda dy muajve të përditshme përdorim disa pika të tretësirë ​​të alkoolit. Të përgatisë atë me predhë grimcuar dhe arra pishe nucleoli, derdhje vodka, mbajtur për shtatë ditë, pastaj të filtruar. Tretësirë ​​është një mjet efektiv jo vetëm për trajtimin e osteoartritit e shtyllës kurrizore, por osteoarthritis, kyçeve reumatizma, artritit dhe të ndryshme.

Vetëm për trajtimin e osteoarthritis është përdorur shpesh infuzion arra pishe predhë që do të merren brenda dhe në natyrë. Kursi i trajtimit zgjat dy javë.
Kundërindikimet për përdorimin e arra pishe nuk - kjo është një produkt natyral që mund të sigurtë të marrë në ushqim për parandalimin dhe trajtimin.