Pronat e shërimit të rrikë wasabi


Wasabi - rrikë japoneze gjelbër - i njohur me siguri për të gjithë. Pas gjashtë viteve të rritjes në trashësi ajo është rreth 15 cm, lartësi 45-50 cm -. Në kuzhinën japoneze, ai neyyazytsirno popullor. Shija e tij është shumë e ngjashme me rrikë tonë. Këto bimë, së bashku me mustardë, i përkasin familjes lakër. Rrikë Wasabi rritet vetëm në Japoni. Për rritjen normale të rrikë japoneze kërkojnë uyazyka veçanta të tilla si, për shembull, disponueshmërinë e ujit dhe ajrit drejtimin temperaturë prej 10 deri 17 gradë. Këto uyazyka të veçanta natyrore të ndikojnë në vlerën e wasabi. Rrikë Japanese mund të jetë rritur në shtëpi. Por shije dhe pronat medicinale e wasabi rrikë rritur në kushte artificiale, të tilla si kopsht, nuk mund të krahasohet me cilësitë e homologut të tij të egra.


Ajo që ne hamë wasabi në vend?
Përdoret zakonisht në rrikë ushqim wasabi rhizome. Shijoni e wasabi në rrënjë të shpërndara në mënyrë të pabarabartë - në krye të rrikë shije të mprehtë. Ajo duhet të jetë Wasabi natyrore - honvasaby - shumë të shtrenjta. Kjo është arsyeja pse shumë restorante japoneze dhe përdoret në vend të rrikë pluhur wasabi, ngjitur në tubat ose pilula që imitojnë shijen e rrikë vërtetë. Një natyrore jashtë Japoni rrikë gjeni edhe më të vështirë. Në vend të wasabi zakonisht përdoret erëz-simulim.


Struktura e këtij erëza është wasabi-daikon, erëza dhe ngjyrosje ushqim. Kosto rrikë wasabi-daikon shumë më lirë se honvasaby, pavarësisht nga fakti se ata shije të njëjta. Wasabi-daikon është e bardhë nuk, e gjelbër. Prandaj tinting seasonings përdoren ngjyrosje ushqim e gjelbër. Për të dhënë shije të butë dhe mustardë vizuale të zbatueshme që erdhi direkt në tubat e pastë dhëmbësh.

Përbërja kimike e rrikë dhe wasabi pronat e saj medicinale
Nëse marrim parasysh pronat medicinale e wasabi, ajo duhet të marrë parasysh jo salcë "Wasabi", të bëra shpesh nga wasabi-daikon dhe rrikë honvasaby direkt.

Rrënjësisht honvasaby përqindje të lartë të vitaminës B6, C dhe kalium, kalcium, mangan dhe magnez. Rrënja është e pasur me glucosides dhe synyhrynom. Por pak sodium, sheqeri, kolesteroli, yndyra.

Në sajë të një përbërës të veçantë - yzotyonotsynatam, rrikë ka një erë karakteristike dhe shije dhe ka një efekt terapeutik mbi astma dhe ftohjet. Sipas hulumtimit, yzotyotsyonatы efektive në luftën kundër Escherichia coli, Staphylococcus aureus dhe kërpudhave të ndryshme. Ata gjithashtu të parandaluar dhe kuruar tumoreve të ndryshme. Studimet e kryera në kafshë kanë konfirmuar efektivitetin e rrikë japoneze në trajtimin e kancerit në traktin gastrointestinal, zorrës së trashë dhe të gjirit. Yzotyotsynatы të ketë një efekt të fuqishëm antioxidant me të cilën qelizat e kancerit janë vrarë, përveç kësaj, zvogëlon rrezikun e zhvillimit të tumorit të mesëm.


Përfshira në wasabi yzotsyantы kontribuar në shkatërrimin e rritjes bakteriale në gojë dhe për të parandaluar zhvillimin e kariesit. Së bashku me substanca të tjera të dobishme të kryer antifungal dhe funksionin antibacterial.
Me vajra esenciale të përfshira në gjethet dhe rrënjët e wasabi, ajo është përdorur për të parandaluar mpiksjen e gjakut.
Nëse krahasojmë efektet e aspirina dhe wasabi, ekstrakt wasabi në fuqinë e ndikimit të konsiderueshme humb aspirinë, por shpejtësia nuk është e barabartë me të.
Sa për wasabi-daikon - ajo është e pasur në përmbajtje kripë e kaliumit, ndihmon për të eleminuar lëngjeve të tepërta nga trupi. Rrënjët shumë proteina unike që ngadalësojnë rritjen e baktereve.


Përdorimi i wasabi në gatim
Zgjedhja wasabi, daikon, ju duhet të jenë të kujdesshëm, ose rrikë Japanese vend të kësaj ju mund të blini një zëvendësues. Kjo është bërë nga rrikë, mustardë, miell misri dhe ngjyra të ndryshme ushqimore. Për koston dhe ajo do shije shumë të ndryshme nga wasabi natyrore. Kujdes studiuar etiketë para se të blerë këtë produkt.
Përgatitja wasabi në sasi të vogla - që nga koha e aromë dhe shije të saj janë të humbur. Në rrikë svezhenatertoho dominuar shije të mprehtë gjobë dhe radishes të freskëta.

Nga gjithmonë rrotullon sushi dhe shërbeu me wasabi paste, pasi ajo ka antifungal dhe veti antibacterial. Kjo paste mund të përdoret për të bërë turshi dhe dressings. Tub hapur e wasabi mbajtur për një kohë të gjatë nuk mund të. Ajo duhet të përdoret brenda shtatë ditëve.
Paste Wasabi përgatitur lehtësisht në kushte shtëpiake. Për të përgatitur pluhur nevojshme wasabi, të cilat duhet të jenë të përzier me ujë të ngrohtë zier. Insistojnë 10 minuta, gjatë së cilës paste duhet të thahet pak - ajo duhet të jetë një aromë karakteristike.


Kundërindikimet për përdorimin e wasabi
Wasabi rrikë është shumë e mprehtë, kështu që nuk është e rekomanduar për njerëzit me proceset inflamatore në stomak dhe zorrët. Gjithashtu, përdorimi i rrikë japoneze dëshirueshme për veshkave, mëlçisë, me aciditet rritje të stomakut. Një dozë e madhe e wasabi mund të shkaktojë tension të lartë, madje edhe në person tërësisht të shëndetshëm.