Red mish të mira për shëndetin


Shumica e njerëzve që banojnë planetin tonë, hani mish, përveç vegjetariane. Tregu i sotëm ofron një përzgjedhje të madhe të mishit dhe produkteve të mishit. Në supermarkete ju mund të bleni ushqime të gatshme nga mishi apo gjysmëfinale. Këto chefs dhe amvise thjesht preferojnë të gatuaj vetë, meqë raftet në dyqane janë plot me të gjitha llojet e mishit nga shpendët tek qengj. Nuk është sekret se mishi është i ndarë në varieteteve, ose më mirë të mishit të kuq dhe të bardhë. Çfarë lloj i mishit duhet të japë


preferojnë të kuqe ose të bardhë, kjo ne përpiqemi të kuptojmë këtë artikull. Ajo rezulton mishi i kuq është i mirë për shëndetin dhe kur trupi ynë është i sëmurë, mjekët rekomandojnë që të hani është mishi i kuq.

Mishi i kuq është i mirë për shëndetin
Çfarë e dallon kuqe nga mishit të bardhë? Sipas shumë banorë, mish
është ndarë nga ngjyra, por kjo nuk është plotësisht e saktë. Merrni, për shembull,
pule, mish për të cilat ajo duhet të klasifikohen si të kuqe ose të bardhë?
Shumica e njerëzve përgjigjem kësaj pule - mish të bardhë dhe ajo do të përgjigjet saktë.

Mish pule nganjëherë të bardhë, dhe të kuqe. Të përfshijnë kuqe këmbët pule mish,
patat dhe rosat. Ndërsa gjoksi dhe krahët - kjo do të jetë mish të bardhë. Mish derri dhe
viçi të drejtë të quhet mishi i kuq, por kjo vlen për të pjekur
therur. Në të njëjtën kohë viçi të rinj dhe qengji quhen mishit të bardhë, të barabartë
mase si fileto derri ligët.

Disa dekada më parë, shkencëtarët amerikanë kanë pohuar se mishi i kuq
ka dobi te trupit te njeriut dhe që ajo është e dëmshme dhe madje

mund të dëmtojë shëndetin. Në thelb, ideja e tyre ishte se
mishi i kuq kanceri kancerogjene dhe të shkaktojë në trup. Përmes
disa vjet më vonë, shkencëtarët evropianë të vërtetuar mendimin e kundërt dhe
kategorikisht refuzojnë Ky rezultat hulumtimit shkencëtarët amerikanë.
Mishi i kuq është i mirë për trupin dhe kjo duhet të merret në ushqim,
me përjashtim të atyre mundësitë që amerikanët preferojnë: metodë skuqur
"Vuaj", i freskët errët. Substanca kancerogjene janë formuar

mbahet kur nuk tiganisje në mish, dhe kore të lartë. Mish të tilla të rrezikshme,
me carcinogens, është favorite tona dhe Barbecue. Pas të gjitha këtyre deklaratave,
mishi i kuq është konsideruar e dobishme, por ndarja ngjyra në të kuqe dhe të bardhë
ende ka mbetur.

Thotë se ngjyra e mishit dhe përmbajtja e tij kalori. Tradicionalisht, mish diete
ishin të varieteteve të bardha: pule dhe mish lepuri. Kjo është me të vërtetë e mishit
është më pak e kolesterolit të dëmshëm dhe për këtë arsye nuk konsiderohet

mish yndyrore. Por mishi i kuq në çdo rast nuk mund t'i atribuohet
ushqim të rrezikshme dhe të përjashtuar nga dietë. Viçi ligët dhe
derri ligët përdorur me sukses në Stews gatim ose
cutlets me avull dhe qofte. Themelore rregull - e drejta për të gatuar kuqe
mish për ta bërë atë të shëndetshme. Asnjë mjek diete në botë nuk do të
për të ofruar e tij pulë pacientët dietë të mishit të bardhë, i skuqur në një pjesë të madhe
Shuma e vajit, mishit dëmtojnë trupin.


Pse është e dobishme për të mishit të kuq? Në mish të kuq në sasi të mëdha
përmban hekur, të cilat janë blloqe ndërtimi të qelizave të kuqe të gjakut -
qelizat e kuqe të gjakut. Në sajë të qelizave të kuqe të gjakut në trupin tonë është transferuar
oksigjen, duke plotësuar çdo qelizë me energji. Mjekët e kuqe e mishit të rekomandojë
hanë njerëzit operohet, pacientët me
anemi. Sigurohuni mishi rekomandohet për fëmijët dhe adoleshentët, i cili është
formuar trup. Atletët e kuqe tregojnë mish, njerëz puna e të cilëve

lidhur me punë të rënda fizike.

Me famë botërore kërkimore kanceri Fondi rekomandon
marrë ushqim mishit të kuq të paktën 500 gram në javë. Ky numër nuk
thjesht nuk e dëmtojnë trupin e njeriut, por do të japin trupit me e nevojshme
Numri i ushqyesve.

Red mish - një burim i plotë i proteinave, pa të cilin nuk mund ta bëjë
trupit tonë. Në mish të kuq janë aminoacidet e nevojshme dhe të domosdoshme,
që vetë trupi i njeriut nuk ka, por nuk ka asnjë si

mundeni.

Gjithashtu vitamina madh dhe të aksioneve të mishit të kuq. Vitamina E, B2 B1 B5 B6
E dhe B12 numër B9 madh i mineraleve: kalium, natrium, kalcium, magnez,
klor, sulfur, hekur, zink, bakrit, fluori, plumb, nikel, kobalt, molibden - a
edhe një listë e pjesshme e ushqyesve të përmbajtura në mish.

Dashamirët e mishit pjekur në skarë nuk mund të refuzojë kore shijshëm duhet
vetëm gatuaj mish në skarë. " Kjo metodë mundëson përgatitjen e mishit të kuq
të liruar atë nga yndyrë dhe kolesterol "i keq". Por, para se të bleni mish në

tregut ose dyqan, me kujdes të inspektojë dhe të zgjidhni më pak yndyrë
bit. Mish i tillë mund të gatuaj, piqem dhe kuzhinier. Dhe në çdo rast
Salcice kryer larg, edhe në qoftë se përbërja e tyre është e natyrshme
mish.