Dëm apo përfitim kornfleiks


Reklamim na tregon se si të dobishme drithërat: familje me fëmijë të vegjël pini thekon mëngjesin e drithërave të ndryshme, i mbushur me qumësht, kos, lëng. Këto ushqime janë bërë tashmë të njohura nëpër botë, ata nuk kërkojnë gatim, i cili është shumë i dobishëm kur të gjithë diku në një nxitim. Megjithatë, na është thënë në televizion se thekon janë të mira për humbje peshe dhe të mirëmbajtjes figurave. Ajo është në mënyrë aktive promovimin drithëra oriz, grurë, misër, kënaqur, me shtesa të ndryshme dhe kombinime të ndryshme. Drithërat veçanërisht popullore për shkak të së njëjtës reklamat. Unë me të vërtetë duan të dinë se çfarë produkte janë, dhe çfarë dëmi ose përfitimi kornfleiks, sepse ata janë aq naiv e fëmijët.


Përfitimit apo dëm kornfleiks?
Me përgatitjen e teknologjisë moderne nuk është veçanërisht e duke menduar për të cilësisë, dobinë ose dëmtimit të produkteve. Më parë prodhimin e kornfleiks pasur aditivëve, tani pasurojnë vitaminat e tyre të ndryshme dhe minerale, të mbuluara me krem, shurup sheqeri, çokollatë, karamel, përzier me fruta të thata, yndyrë. Por ajo shtoi substanca veçanërisht të dëmshme, shije, enhancers shije, stabilizant dhe përbërës të tjerë me shkronjën E.


Në studimin e kornfleiks prodhuesve individual, ekspertët britanikë kanë gjetur se ata nuk janë aq të dobishme si ata përpiqen për të reklamuar. Prodhuesit lavdërojnë produktet e tyre, pasi ata janë të interesuar në shitje, dhe blerësit duhet të bëjnë zgjedhjen e tyre. Si rezultat i kësaj, hulumtimi u definuar - për të shërbyer e sheqerit drithëra pothuajse i njëjtë si në tortë me çokollatë, e cila është 1/4 e kërkesave të përditshme të një sheqer të rritur. Dhe këta fëmijë hanë drithëra! Prindërit e tij besojnë se ata janë të shëndetshëm, pa menduar se ata janë më shumë dhe yndyrna trans, mbi rreziqet e të cilave janë të njohur mirë.


Nutritionists nga Italia, studiuar e produkteve të përfshira në snacks, tha se në qoftë se ndonjëherë të hani drithëra, ajo mund të ndikojë në shtim në peshë.
Shikuar një grup të fëmijëve të moshës 5 deri në 10 vjet, hulumtuesit nga Universiteti i Firences zbuluan se ata fëmijë të cilët çdo ditë konsumojnë drithëra, i trashë. Trashje ata të fillojnë me këtë dietë në vit. Misri në formën e saj të pastër nuk është e favorshme për rritjen e yndyrës në trup. Por thekon gjitha aditivëve sjellë akumulimin e sheqerit, depozitat yndyrë, shkeljet ndodhin në stomakun dhe zorrët, kapsllëk zhvillimit të shkaktuara nga dhimbje barku, vjellje dhe më shumë.


Nutritionists familje kryer një studim të kornfleiks dhe arriti në përfundimin - përgjithmonë thatë fëmijëve ushqim mëngjes shumë të keq. Dietë e tyre përfshijnë studentë të rinj. Shumë gra që ëndërrojnë për të humbur peshë, reklamat besuar, hani thekon misri çdo ditë dhe të mendojnë për favor të tyre. Por së pari ju duhet për të studiuar me kujdes përbërjen në mënyrë që të kuptojnë se sa kalori thekon - një miell, gjalpë, sheqer i rafinuar, aditivëve të ushqimit.

Dhe çfarë lidhje me vitamina dhe minerale që janë pjesë e mëngjes drithëra? Ne premtojmë kërkesë e përditshme të vitaminave B dhe D, hekur, kalcium dhe vitamina të tjera. Po, ka vitamina, por sintetike si një farmaci. Ato janë shtuar së bashku me shtesa të tjera E, yndyrë dhe sheqer.

Shumë më e dobishme për të përdorur drithëra zakonshme, të tilla si bollgur ose hikërror. Ata kanë shumë më tepër vitamina, si dhe në qumështin që hedh thekon. Qumështi do të jetë më mirë për të pirë në formë të pastër se sa të përzier me shtesa të ndryshme.

Sipas hulumtimit, ajo u bë e njohur se bollgur "Hercules" më shumë vitamina dhe minerale sesa shumica e snacks të padëmshme - jo muesli pjekur me yndyrë të ulët dhe shtoi fruta të thata. Por bollgur janë shumë më të lirë se sa muesli.

Nëse jeni të vërtetë doni për të ngrënë muesli, ajo duhet të jetë zgjedhja e tyre e lirë e naftës dhe sheqer. Hidh drithëra ju vetëm të shtoni ujë dhe mjaltë të vluar, në këtë gjellë dietë rast jashtë, ju gjithashtu mund të hani fëmijët.

Në shumë vende, ka qenë prej kohësh konsiderohet si drithëra dëmshme sheqer, pads unaza. Në Angli ata barazohet me ujë soda, patate të skuqura, çanta arra, një shumëllojshmëri të snacks, ëmbëltore.
Sipas dieteticieneve dhe mjekët, kornfleiks pothuajse asnjë Pronat e dobishme dhe kjo është e kuptueshme. Në prodhimin e drithërat e thekon misri humbasin embrionin e tyre shell, ata janë në terren miell, ata në mënyrë të përsëritur janë gatuar në temperaturë të lartë. Me përpunimin e të tillë janë të humbur vitamina, acide yndyrore, minerale, fibër, dhe për këtë arsye në produktin përfundimtar janë pothuajse asnjë.


Por karbohidratet të përfshira në miell misri, shumë shpejt dhe në vëllime të mëdha zhytur në trup që të çon në akumulimin e rezervave yndyrë. Kur kornfleiks, miell, duke hyrë në trup, e depozituar si yndyrë të përdorura, por shpejt vjen uria, sepse rrit nivelet e insulinës në gjak për shkak të përmbajtjes së lartë të sheqerit thekon. Nuk ka as edhe një drithëra, në të cilin 50% e sheqerit dhe aditivëve dhe ngjyra janë çuar në alergji.

Dhe kështu lind pyetja - a është e mundur në përgjithësi kanë thekon misri dhe edhe më shumë për t'i dhënë fëmijëve të tyre? Sigurisht ju mund të, por jo si një mëngjes dhe në mes të ngrënies, duke shtuar qumësht të ulët yndyrë, kefir, kos ose produkte të tjera të qumështit. Ajo është e mirë për të zgjedhur drithëra unsweetened pa çokollatë dhe krem. Përveç qumësht ose kos, shtoni copat e fruta të freskëta apo manaferrat. Pra, do pjatë përgjithësisht të padëmshme, të cilat mund të merren duke ngrënë furnizimit me energji.