Cili është përfitimi i ushqimit ose dëmtimi të veçantë


Debati mbi një ushqim të veçantë janë ruajtur sot e kësaj dite. Disa besojnë se është e nevojshme që të përmbahet fuqinë e sistemit, dhe të tjerët kundërshtuan me forcë. Mbështetësit transferuar pronat e saj të dobishme, por kundërshtarët argumentojnë të kundërtën. Kush është e drejtë? Në këtë artikull ne të marrë një vështrim më të afërt që është përfitim i veçantë ushqimi apo dëm.
Ushqim i veçantë është ushqimi, ku të gjitha produktet janë të ndarë në grupe. Një vakt mund të përfshijë vetëm në përputhje me njëri-ushqime të tjera. Në qoftë se gastrointestinal traktit produkteve jo-pajtueshme, tretje të ushqimit të tillë që të kalojë më shumë kohë dhe tretjen gjitha shumë e komplikuar. Kjo çon në siklet dhe pamjen e sëmundjeve të ndryshme.Përbërësit në aksion produktet e përbërjes dhe thithjen në traktin gastrointestinal. Pra, për ndarjen e proteinave të nevojshme acid për ndarje alkaline të karbohidrateve. Nëse karbohidrateve një vakt përzierje, proteina dhe yndyrna, copëtim të cilat kërkojnë mjedis të ndryshme, ju të fillojë procesin e fermentimi dhe kalbje. Ky proces çon në siklet, mosfunksionim i pankreasit, trashje dhe çrregullime metabolike.
Dr Shelton diete amerikan për herë të parë ka shpjeguar në mënyrë të qartë rregullat e ndërveprimit të produkteve të ndryshme. Në fund të fundit është se një vakt mund të hani vetëm produkte në përputhje me njëri-tjetrin. Dhe në mes të dozave produkte të papajtueshme duhet të jetë të paktën dy orë. Dhe në mes të ngrënies për të pirë një sasi të mjaftueshme të ujit të pijshëm.


Rregullat kryesore të ndarë furnizimit me energji elektrike
Një vakt mund të hani karbohidratet me produkte acid. Për shembull, ju nuk mund të hani me datat, banane, bizele, patate, bukë me Kastrati, grejpfrut, portokall dhe limon, etj
Hani një vakt të proteinave me karbohidratet rreptësisht të ndaluara. Për shembull, patate, makarona, bukë mund të hahet me mish, vezë, qumësht, salcice. Kjo kategori përfshin dhe dumplings, pasties dhe qull qumësht. Në përgjithësi, enët që shumica e njerëzve janë përdorur për të hahet që nga fëmijëria.

Ju nuk mund të në një hap të hani dy proteina të plotë. Për shembull, mish dhe peshk apo mish dhe vezë.
Ju nuk mund të kombinohen proteina me yndyrna. Për shembull, është e ndaluar të skuqura vezë në vaj perimesh ose ndonjë vaj tjetër.

Nuk është e këshillueshme për të marrë ushqime proteinike dhe fruta acid. Për shembull, ju nuk mund të mish, peshk, vezë të ngrënë me limon, qershi, domate dhe fruta të tjera acid dhe perime. Arsyeja është se këto ushqime acid pengojnë tretje të mirë të proteinave.
Merrni sheqer dhe niseshte edhe nuk mund. Ky kombinim i traktit gastrointestinal shkakton fermentimi. Për shembull, bien nën ndalim, bukë me gjalpë, absolutisht çdo desserts, sepse ato përmbajnë sheqer dhe miell.

Gjithashtu një vakt ju mund të hani një produkt që përmban niseshte. Për shembull, patate, makarona dhe bukë janë të papajtueshme.
Pjepër gjithmonë nevojë për të ngrënë veçmas nga produktet e tjera.
Nga vidyazykatysya qumësht mjaft e dëshirueshme. Kjo nuk zbatohet për përdorimin e produkteve të qumështit.

Grupet e produkteve për furnizim të veçantë me energji elektrike
Ushqime proteinike: fasule, arra, vezë, djathë, djathë, peshk, mish dhe prodhimet e detit.
Yndyrna, gjalpë dhe perime vaj, yndyrë, krem, salcë kosi, avokado.
Hidrokarburet Produkte: fruta e ëmbël, sheqer, mjaltë, patate, makarona, bukë, oriz dhe të gjitha kokrra.

Produktet Amidoni: miell, niseshte patate, bukë pjekje dhe të gjitha.
Fruta Sweet: datat, banane, rrush, persimmons, fiq.
Fruta acid dhe perime, shegë, limon, bli, rrush, qershi, grejpfrut, domate, portokalli dhe të tjerët.

Përfitimet e furnizimit me energji elektrike të veçantë. Për shkak se një herë një person ha vetëm produkte të pajtueshme, traktin gastrointestinal nuk ndodh proceset e fermentimit dhe kalbje. Ushqimi është përpunuar shpejt dhe pa vështirësi në trup. Zvogëlon dehje. Në përgjithësi, përmirësimi i përgjithshëm mirëqenien. Përfitimet e veçanta ushqimore që dëshirojnë për të humbur peshë, si dhe promovon humbje peshe. Kjo dietë nuk dëmtojnë në trup për shkak se ajo e ndjekur të gjitha rregullat e të ushqyerit e duhur. Përveç humbjes së peshës rezultati është fiksuar përgjithmonë.

Ushqyerit e veçantë është e dobishme për njerëzit me çrregullime gastrointestinale dhe sëmundjeve kardiovaskulare, sepse ushqimi i tillë zvogëlon ngarkesën në të gjitha sistemet dhe organet e trupit. Kjo metodë e ushqimit tepër të rreptë, por mund të jenë të kombinuara së bashku ato produkte që janë në një listë, dhe ri trillime enët e ndryshme duhet vetëm të lidhë imagjinatën.

Çfarë dëmi mund të sjellë ushqim të veçantë? Traktin gastrointestinal ishte përshtatur për konsum njerëzor të një vakt të përzier. Prandaj, në qoftë se një kohë të gjatë që të përmbahet furnizim të veçantë pushtet, pastaj shkoni për të njohur, trupi do të jetë shumë e vështirë që të tretet të gjitha drekë përmbajtjen apo darkë, pasi ai ishte mësuar dhe përshtatur për ushqime të lehta. Kjo është e keqja qëndron në faktin se të kthehet në ravioli, mallrat e pjekur dhe ushqime të tjera të njohura trupi do të jetë e vështirë.


Gjithashtu, shumë produkte janë të përbërë nga proteina dhe yndyrna dhe karbohidratet, kështu që nuk është vështirësia e si për të ndarë një produkt i cili grup marrë atë. Prandaj, ushqim i veçantë është më tepër teorike se praktike. Ushqimi është gjithashtu në masë të madhe kufizon një person, si shumica e recetave tradicionale nuk janë në përputhje me rregullat e ndarë furnizimit me energji elektrike. Dëme të trupit dhe gjithashtu sjell produkte pangopjes nga një grup dhe ndoshta të hahet ushqim nga një grup tjetër. Për shembull, vetëm të hahet karbohidratet pas një ore prapë duan të hanë, por sistemi për të bërë atë vetëm pas 2 orësh. Gjithashtu njerëzit e mëposhtëm këtë sistem të furnizimit të ndjehen të urisë vazhdueshme, acarim dhe lodhje. Prandaj, ushqim i veçantë për disa njerëz dëmton, dhe përfitime të tjera. Merrni një kostum ushqim ju, ju mund vetëm pasi ju personalisht të përpiqen për të ngrënë mirë.