Mjetet më të mira për fëmijët nuk digjen në diell


Lëkura e fëmijëve në vitet e para të jetës, është praktikisht pambrojtur të shumë faktorëve të mjedisit, një nga më të rëndë e cila është rrezet e diellit. Në lëkurën e fëmijëve në sasi të pamjaftueshme prodhuar melaninës, të njëjtin pigment që thith rrezet ultravjollcë dhe për të parandaluar djegien nga dielli. Çfarë duhet të bëni në verë, kur ne duam të dal nga apartamenteve zihet fryma në vend, të shkojnë në lumë apo edhe të shkojnë në një vendpushim? Sepse fëmija nuk mund të mbani në hije, ai dëshiron që të ecë dhe të notuar, bask në diell, se mjetet më të mira për fëmijët nuk djegur në diell dhe nuk merrni djegur? Sigurisht, rrezet e diellit për një fëmijë vetëm të nevojshme, ajo është e ndikuar prej tyre në trupin e mallrave foshnjës është thelbësor për shëndetin e vitaminës D. Kjo vitaminë nxit rritjen e fëmijës, ajo forcon sistemin musculoskeletal, sepse ajo rrit imunitetin përgjithësisht shumë i mirë që ju mund të merrni nga dielli!


Megjithatë, të gjithë prindërit duhet të dinë se çfarë mjetet më të mira janë për shitje për fëmijët nuk digjen në diell, si rrezet e diellit gjatë drejtpërdrejtë në lëkurën e fëmijëve të pambrojtur është i mbushur me djegie të rënda. Është e qartë se në vitin e parë të jetës për fëmijën përjashtuar plazhit dhe detit brigjet, fëmija duhet të veshin në mënyrë që ajo ishte e mbrojtur nga rrezatimi diellor ultravjollcë - veshje të lehta me mëngë të gjata, një kapelë (p.sh., Panama). Në përgjithësi, në këtë moshë fëmija duhet të shmangin rrezet e diellit direkte goditur lëkurës. Por fëmija rritet, ajo është viti i tretë i mëkatit të tij për të lënë pa kënaqësi të vizitoni pellg me babain e ngrohtë dhe nënën në plazh, dhe jo për të mbajtur atë për shkak se është duke folur. Deri sa nuk kemi mbrojtur fëmijën nga djegiet që janë mjetet më të mira që ju mund të blejnë për fëmijët tanë të mund të gëzojnë të nxehtit, por nuk digjen në diell?


Për të filluar për të thënë se si për të mësuar një fëmijë të diellit - është jashtëzakonisht i rëndësishëm. Së pari ju duhet për të hequr një fëmijë në natyrë për disa minuta në ditë, ky interval rritet me kalimin e kohës. Besohet se dielli warms njerëzit më miqësore - këtë mëngjes (ora 9-11) dhe në mbrëmje (pas 16 orë). Megjithatë, në qoftë se ka një nevojë dhe një dëshirë të fortë për të në fund të vizituar plazh, të përdorin mjete të tilla për të mbrojtur fëmijët nga dielli, kështu:

Sanosan. Një ilaç kjo në Gjermani, është konsideruar si një nga më të mira dhe më efektive sunscreens për fëmijët, uyazyka sigurisht që e fituar asnjë rreme, cilësinë dhe krem ​​nga prodhuesi. Për më tepër, Sanosan - një linjë e tërë e kozmetikës projektuar vetëm për fëmijët, por tani ne jemi të interesuar në fuqi sunscreen. Të gjitha drogat për qëllim për të mbrojtur nga rrezatimi ultravjollcë të prodhuar në Gjermani me LF paketë shkurtim. Duke folur konkretisht për sunscreen për fëmijët, kjo linjë ka 2 pelte, prej 200 ml secila (filter aktiv 30 dhe 50). Qumështi ka një rezistencë të lartë të ujit që mund të përdorin atë me sukses kur udhëtojnë në lumë, det, në përgjithësi në një pellg ku ju mund të notosh. Nuk përmban asnjë preservatives, flavorings, colorings dhe më shumë.


Chicco. Prodhimi i Italisë. Kjo markë e produkteve të fëmijës njohur shumë mirë, duke përfshirë edhe në tregun tonë. Prodhon kozmetike mjete fëmijëve. Midis asaj që ne jemi të interesuar janë: sunscreen Qumësht-llak. Kapaciteti 150 ml përmban shije. Një tjetër mjet të kësaj marke - vjen në formën e një xheli - kapacitet 150 ml. Së fundi, një seri pelte është përdorur pas fëmijës në diell, ka efektin e zbutjes lëkurës - Kapaciteti 150 ml. Sipas prodhuesit, këto fonde mund të përdoren për fëmijët nga 1 vit dhe locion projektuar për të zbutur lëkurën pas diellit krejt - nga lindja. Ajo ka një shkallë të lartë të mbrojtjes, por prindërit duhet të mbani mend se përkundër faktit se produkti ka UV më aktive filtër, fëmijë, megjithatë, nuk duhet të mbajnë diellin kohë të gjatë.


Mustela. Prodhimit Franca. Ajo është konsideruar si një nga linjat më të mira të kozmetikës për fëmijët të cilët janë në tregun e vendit tonë. Veçanërisht vuri në dukje se këto barna janë të shkëlqyera për lëkurën problemit, komente - me të vërtetë punojnë. Nga ajo që ne jemi të interesuar në, linjë Mustela paraqet titulluar "seri diellore." Përfaqësuar nga mjetet e mëposhtme: sunscreen për 50ml lëkurës të ndjeshme dhe sunscreen. Unë jam i kënaqur që përbërja e këtyre krem ​​krejtësisht natyrore, ilaç ndihmon në mbrojtjen e lëkurës në dy faza. Për një fillim ajo parandalon djegien nga dielli, pastaj krijon një shtresë neveritshme. Për më tepër, ushqen, moisturizes lëkurës, ajo ushqen elementet e nevojshme gjurmë.


Bubchen. Një tjetër dhuratë nga miqtë gjermanë. Seritë përfshin një numër të mjeteve, duke përfshirë vuri në dukje në veçanti:
A) Sun Milk Mbrojtja për fëmijët e moshës 1 deri në 3 vjet (LF 2030 dhe 50). Kapaciteti prej 150 ml
B) Sun Protection Qumësht KYDS, fëmijët nga 3 vjet (LF 50). Kapaciteti 150 ml.
B) Sun Protection Spray, fëmijët nga 3 vjet (LF 30). Kapaciteti 150 ml.
D) Locion për lëkurën e fëmijës pas djegien nga dielli. Fëmijët e të gjitha moshave, me kapacitet 200 ml
Të gjitha fondet për fëmijë - hypoallergenic, të mbrojtur çdo lëkurës, madje edhe më të ndjeshme, shumë i suksesshëm. Përbërja e aseteve - natyrore, është e vajra bimore, vitamina, heliotropin, Panthenol. Nuk përmban preservatives, vaj parafine, zhytur në mënyrë të përkryer, të përshtatshme aplikuar në lëkurë, me rezistencë të lartë të ujit.


Ajo duhet të mbahet mend disa kushte: automjete të dizajnuara për të mbrojtur lëkurën e fëmijëve nga dielli, ndërsa zbutës në krah të rezervuar, por ato duhet të dallohen nga fondet e destinuara për përdorim gjatë verës duke ecur në një qytet. Atë që i përshtatet një rast është e papërshtatshme në një tjetër.