Ku të shkoni për të pushuar me fëmijët e vegjël


Kjo fjalë e mrekullueshme "pjesa tjetër", shumë i lidhur me relaksim, çmenduri nga çështjet e jetës së përditshme, të lënë në tokat e largëta, mundësisht të ngrohtë dhe me diell. Pushimet verore kanë nevojë për të gjithë ata që punon pa u lodhur gjatë gjithë vitit, dhe përpiqet për të mirën e familjes, atëherë kjo shumë të argëtojë familjen diku në bregun e detit apo lumit. Preferencë ku për të pushuar shumë dhe çdo person i lidhur me nevojat personale. Por këto nevoja janë kuptuar vetëm të rriturit, por fëmijët zakonisht shkojnë aty ku Mami dhe Babi të vendosë. Pra, shikoni, ku të shkoni për të pushuar me fëmijë të vegjël, që të gjithë ishte e mirë dhe të sigurt.


Për gëzimin e banimit të nuk zatmarylasya nga dita e parë e mbërritjes, që të jenë në gjendje të zgjedhin vend pushimi. Shumë vendpushimet dhe jo shtëpitë e pushimit mirëpritur të vijnë për të pushuar prindërit me fëmijë të vegjël deri në vitin. Mënyra Tiny kundërindikuar ende larg, e cila nganjëherë mund të marrë orë apo ditë, discount veçanërisht të padëshirueshme. Prindërit mund të quhet ekstrem, nëse ata janë të adresuara në nisjes jashtë vendit me një fëmijë. Por në hotelet e huaja kanë një avantazh të veçantë për këto moms trima dhe baballarët: ata janë në gjendje të ofrojnë uyazyka më të rehatshme për të gjithë, madje edhe foshnjat. Ka dhoma të pajisura dhe terreneve sportive në nivelin më të lartë. Jo kudo, natyrisht, por në hotelet më prestigjioze që nuk do të humbasë klientët për shkak të faktit se ata ndodhur rimbushje në familje. Për klientët më të reja janë dhënë dhe ndryshimin tavolinë, dhe disa uyazyka bërë ushqim për fëmijë. Shumica e hoteleve janë edhe punëtorët profesionistë, të cilët kujdesen për fëmijët në baza individuale, kur prindërit mund të përballojë një pushim të mirë në restorant mbrëmje ose një shëtitje përgjatë oqeanit në një anije. Pajtohem tundimit të dalin në pension prindërit e rinj në një vend romantik është shumë i madh. Megjithatë, disa nuk preferojnë të marrë rreziqe, jo për të lënë fëmijën me një infermiere të huaj, madje edhe duke folur në rusisht, dhe të kalojnë gjithë kohën së bashku me fëmijën e tyre.


Në biznesin e turizmit vendas është vetëm fillimi realizimin që njerëzit të cilët kanë një fëmijë të vogël ishte gjithashtu i gatshëm dhe në gjendje të pushoni mirë. Megjithatë, përparimi në aspektin e familjeve përsosmëri me foshnje është aq i ngadalshëm që njerëzit duan të fluturojnë jashtë vendit dhe vlerëson shërbimin e jashtëm dhe rehati. Kur të vendoset se ku të shkoni për të pushuar për të mirën e fëmijës në bregun e Detit të Zi të Rusisë, ju duhet të preferoni Anapa. Në Ukrainë gjithmonë ka pushuar me fëmijë të vegjël është konsideruar më të mirë në territorin e Jaltës dhe Skadovsk. Nuk ka rëndësi se ku ju shkoni me fëmijën, për atë është cilësia më e rëndësishme dhe të ushqyerit. Nga rruga, pjesa tjetër varet nga ushqimi në përgjithësi për të gjithë familjen.


Kategoria e dytë e prindërve - ata që preferojnë të se fëmija është një vit, të qëndrojnë në shtëpi, dhe vetëm pastaj të mendojnë se ku të shkoni për të pushuar. Periudha më e favorshme për fëmijët e vegjël aklimatizimit fillon pas një viti. Më e favorshme gjithmonë besonte në këtë moshë të bregdetit Azov, e pasur me jod. Jodi është e nevojshme për zhvillimin e fëmijës, si mbushje jod vlerësuar gjithmonë mbi çdo gjë tjetër, dhe mënyra më e natyrshme - banje dhe frymë detin. Më e mirë është bregdeti i Mykolayiv dhe Kherson, rajonet Donetsk dhe Krimesë. Edhe pse disa ekspertë të parë të klimës së Detit të Zi me forcë nuk përmban rekomanduar me fëmijë të vegjël gati tre vjet për t'u vizituar Krime. Sipas mjekëve, acclimate për fëmijën e vogël të Detit të Azov do të shumë më të shpejtë në disa ditë. Periudha më e mirë për një qëndrim në Detin Azov, e cila do të përfitojnë fëmijën është konsideruar të jetë dy javë. Lidhur me Detin e Zi, në bregdetin ajo duhet të shkojë të paktën 21 ditë.


Në qoftë se fëmija nuk vuan nga ftohjet apo komplikacione të tjera të rënda, ju mund të fluturojnë jashtë vendit. Me këta fëmijë tjetër bëhet më e larmishme, duke hapur mundësi të reja për udhëtarët më të vogla dhe për prindërit. Në hotele për fëmijët e huaj përsëri janë babysitting uyazyka bërë peshë dhe të shëndetshme enët e ndryshme, duke luajtur objekteve. mërzitur thjesht nuk kanë - hotele jashtë vendit janë plot me të gjitha llojet e argëtuese dhe tërheqjet. Përparësitë e pamohueshme gëzuar Suedia, Danimarka dhe Finlanda. I njohur në territorin e Danimarkës Legoland dhe karaktere Disneyland zanash Carlson dhe Mumiy Troll do të pushojë për fëmijën tuaj simpatik. Ka një nivel shumë të lartë të organizimit, përgjegjësisë dhe të shërbimit organizatorët turistët. Një tipar i rëndësishëm i pushimeve brenda vendit të tyre është se në çdo kohë me kërkesën, ose nëse është e nevojshme me fëmijë të vegjël mund të shkojnë në shtëpi. Në fluturim nga jashtë do të jetë e vështirë. Ajo duhet të mbahet mend si një tipar kur udhëtojnë jashtë vendit, nuk është e gjitha hotelet ruse.


Mos harroni, prindër të dashur atë për të menduar rreth ku të shkoni për t'u çlodhur, ju mund të jo vetëm në verë, por në sezonin zyyazykay. Vendpushimet e skive, shpatet dëborë mbuluar të vendit legjendar e Santa Claus dhe karaktere të tjera fantastike presin turistët në muaj zyyazytsi. Ajo ndërtuar shumë hotele që pranojnë familjet me fëmijë. Ata të shfaqë një motiv moderne, të pajisur me mobilje dhe pajisje për fëmijët e vegjël dhe oferta speciale bollëk për adoleshencë. Udhëtim me fëmijët mund dhe duhet të jetë e lehtë dhe zbavitëse. Por çdo gjë varet nga vetë prindërit, të cilët do të vënë veten në vendin e parë rekreative dhe argëtuese fëmijë, dhe e dyta - kënaqësinë e tij.