Kollë ilaçet për Fëmijë


Sëmundje të fëmijëve në çdo moshë është një sfidë shumë serioze për prindërit. Në mesin e shumë barnave moderne, përkundër shumë vite të zhvillimeve shumë të efektshme shkencore, është e pamundur për të dalluar ndonjë mjet një që do të jetë parandalimi absolute e ftohjet virale dhe sëmundjeve të tjera të fëmijërisë.
Kur simptomat e para të ftohjes në fëmije duhet të konsultoheni me pediatrin tuaj, i cili do të rekomandojë ilaçe të nevojshme është fëmija juaj.

Sëmundjet shoqëruar nga kollë:


- infeksionet bakteriale dhe virale të rrugëve të frymëmarrjes të tilla si infeksionet respiratore akute, pezmatim i fytit, pneumoni, bronkit, tuberkulozi dhe të tjerët;
- sëmundjet infektive dhe alergjike, astma bronkiale;
- formimi tumor ne traktin respirator;
- lezione kimike bronkiale;
- kollës së mirë.

Siç e dini, kollë - refleks mbrojtëse e trupit të njeriut, e cila ndihmon për të pastruar akumulimin e frymëmarrjes e mikrobeve, gëlbazë të dëmshme dhe të mukusit. Kollë fëmijëve karakterizohet zakonisht nga shenjat e llojeve të ndryshme të sëmundjeve të frymëmarrjes dhe shërben për të hequr patogjene. Trajtimi më i efektshëm i kollë fëmijëve ishte dhe akoma është përdorimi i mjeteve juridike popullore me origjinë natyrale. Mos i besoni reklama televizive, e cila gjallërisht përshkruan ilaçe të ndryshme kollë importit për fëmijët si homologët e brendshme janë shpesh më efikase dhe më pak të shtrenjtë.

Para fillimit të trajtimit të fëmijëve të kollë mjetet juridike popullore, ju duhet të konsultoheni me një mjek dhe të gjetur se çfarë efekte anësore mund të shkaktojë një agjent të veçantë. Rrënjë jamball, për shembull, mund të shkaktojnë një sulm astmë në një fëmijë dhe shkaktojnë diatez, përdorni rrepkë zi shpesh çon në alergji dhe acarim të stomakut, sode mbytje dhe pije prishin smaltin e dhëmbëve, TEAS medicinale bimore dhe kollë shpesh të rrisë nivelin alergjike aktivitetit te fëmijët . Edhe përdorimi i llaçit konvencionale mustardë mund të çojë në pasoja negative, veçanërisht në qoftë se ata vënë një fëmijë me temperaturë të lartë.


Si te zgjidhni mjetet e kollë fëmijëve
Para së gjithash, zgjedhja e fondeve të duhura protyvokashlevoho të nevojshme për të përcaktuar llojin e kollë, i lagësht apo të thatë. Prindërit duhet të dinë nëse fëmija është alergjik ndaj një komponent të veçantë që kohëzgjatja dhe performanca kollë refleks. Është e rëndësishme të theksohet nëse fëmija ka probleme me traktin gastrointestinal.

Dallimet fëmijët përgatitjet ftohtë
Çdo agjent antitussive fëmijë lejon një saktësi maksimale për të llogaritur dozim të saktë, shfaqet në recetë e drogës. Gjithashtu, ilaçe për fëmijë plotësisht të eliminuar përmbajtjen e përbërësve të rrezikshme të tilla si codeine dhe kafeinë. Në zhvillim farmaceutike ekspertët e konsiderojnë ajrore fëmijëve avilable janë mjaft të ndryshme nga të rriturit. Përveç kësaj, si pjesë e fëmijëve të drogës antitussive nuk mund të jetë sweeteners artificiale dhe shijet, të cilat janë shpesh shkaku i reaksioneve alergjike.


Mjekësi fëmijëve kollë
Droga efektive dhe të sigurt për ilaçe kollë konsiderohen fëmijët që nuk ndikojnë tek truri. Si një produkt të tillë në një mjek të thatë kollë caktuar Prenoksyndyazyn dhe mukusit-hedh lëng ilaçe përdoren mucolytic si acetylcysteine, ambroksolit dhe Karbotsysteyin. Përdorimi i drogave të tilla e bën më të lehtë për të rimarrë Mukoza bronkiale, sidomos në pneumoni, bronkit dhe bronkoektazise.

Droga antitussive për fëmijët që bllokojnë kollë në tru caktuar rrallë, pasi kanë disa lloj të drogës. Ilaçe të tilla si Dymemorfan, codeine dhe Etilmorfin që pengojnë trurin, merren vetëm nën mbikëqyrjen e një specialisti.

Rol të rëndësishëm në trajtimin e kollë play expectorant mjeteve juridike bimor të fëmijëve që janë në dispozicion si shurupe, pika, tableta, medikamente thithur dhe qirinj, dhe me e vazhdueshme e sëmundjeve përdoren përgatitjet intravenoz dhe intramuskular. Të gjitha expectorants janë të ndarë në tri grupe: kimike, të kombinuara, të tilla si pika amoniak-anise, dhe natyrore, të tilla si e lë nënën dhe njerka, shoots e rozmarinë e egër, fruta anise, vjollcë dhe tarifat e tjera mjekësore që mund të blihet në çdo farmaci pikë.


Treat kollë e fëmijëve duke përdorur Inhalations bimor, banja e nxehtë këmbë dhe çaj të ngrohtë me mjaltë ose bllokim. Këto ilaç natyral natyrore mund të parandalojë përparimin e mëtejshëm sëmundje.
Ilaçe fëmija kollë vetë mund të çojë në pasoja katastrofale, sepse kollitjes - nuk është vetëm një simptomë, dhe një mënyrë për të pastruar veten e mushkërive. Nëse kolla çaktivizoni plotësisht mund të arrijë përqëndrime të mëdha të pështymë në mushkëritë e fëmijëve, të cilat menjëherë të çojnë në pneumoni, bronkit, shkeljet pulmonare ventilimit apo probleme të tjera. Kollë Trajtimi duhet të jetë jo i drejtuar në likuidimin e saj, dhe për të lehtësuar efikasitet më të madh dhe kollë refleks.


Një preparatnoho nuk trajtojnë kollë, ju duhet gjithashtu të respektojnë regjimin e ajrit të freskët të pastër dhe futje e duhur të lëngjeve. Është e rëndësishme për të siguruar fëmijën uyazyka të favorshme, sepse shpesh provokon kollitjes zhurma e tepruar, dritë të ndritshme ose stimuj të tjera, kështu që trajtimi i nevojshëm rehati dhe qetësi. Mos neglizhimi dhe prodhuesit vendas, sepse të gjithë është pertussin njohur, nganjëherë, kjo është më efektive për përzierjet e ndryshme të mjekëve të mëdha jashtë shtetit.