Kujdes deficitin Lejla Fëmijët


Kujdes deficitin çrregullim ose Futeni është një papjekuri biologjik i trurit të fëmijës për të hyrjes në klasën e parë. Kjo është e karakterizuar nga rritja e papjekurisë abstragim, mungesa e përqendrimit, impulsivity dhe hyperactivity. Pra, duke folur e deficitit vëmendje në fëmijët është shtuar dhe hyperactivity. Mbi këtë problem shkon shumë më i psikiatërve dhe psikoterapistëve, duke pranuar se këto atribute dhe cilësi të kenë fëmijë vjollcë. Besohet se fëmijët Lejla janë shumë të ndjeshme, inteligjenca e lartë, aftësi telepatike, dhe të ketë një vjollcë të veçantë aura. Pra, deficiti vëmendje çrregullim hyperactivity së bashku - kjo çrregullim personaliteti nevrolohychesko-sjelljes që fillon në fëmijëri. Kujdes deficitin Hyperactivity çrregullim nuk i atribuohet çrregullime mendore. Simptomat CDC mund të vazhdojë gjatë adoleshencës dhe në të rriturit.


Nëse ju nuk merren me një fëmijë, jo për korrigjim dhe nuk trajtohen, udhëheqës deficitit vëmendje për një përkeqësim të mprehtë në suksesin e programit mësimor, shkeljen e marrëdhënieve shoqërore me moshatarët dhe të rriturit, dhe gjithashtu për të ulur vetë personale

Kujdes deficitin çrregullim Simptomat


Simptomet përfshijnë çrregullim të sjelljes në rritje abstraksion, hutim, overactivity (tepër aktiv), sjellje impulsiv, vështirësi në përqendrim dhe mbyllje e saj afatshkurtër, vështirësinë e leximit të tekstit (Dyslexia) dhe vështirësi me të kuptuarit e leximit (Alexis). Sipas statistikave, 17% e fëmijëve të moshës shtatë pajisur me simptomat e sindromi dhe në çdo klasë ka një çift të fëmijëve

Shkaqet e deficitit Kujdes çrregullim


Shkaqet e këtij çrregullimi neurologjik nuk është instaluar plotësisht. Shkencëtarët kanë tendencë të mendojnë se këto faktorë agregate. Së pari është trauma e lindjes e rruaza të qafës së mitrës dhe trurit, neuroza, urrejtje e trajnimit për shkak të mbingarkesës; sëmundjet psikosomatike, papjekuri biologjik dhe funksional të trurit, në prani të një shkallë të lartë të zbulimit. Sa për gjenetikë dhe trashëgim, kjo është vetëm faktorët e rrezikut

Diagnostifikimi deficit disorder vëmendje


Jashtë vendit, psikiatërve diagnostikuar deficiti vëmendje hyperactivity çrregullim dhe sëmundje atribuohet çrregullime mendore. Mjekët rusë tani janë të prirur për të atribuojnë sindromi shkak të çrregullimeve funksionale të trurit papjekuri individit. Me neuropsychological zhvilluar dhe metodat psikologjike dhe teknika u bë e mundur që të bëjë ndreqje efektive të sjelljes dhe vëmendje çrregullimeve të fëmijës.
Të gjithë fëmijët diagnostikuar me deficitit vëmendje shkelje perceptimin e vëllimit të hapësirave 3D (si hapësirë ​​afër dhe larg). Lejla Fëmijët vënë re efektin e perceptimit të hapësirës në formë "dritaret". Fëmija e trurit vjollcë percepton hapësirë ​​si një pasqyrë (perspektiva e kundërt, ku e drejta dhe e majta që janë të kundërt). Prandaj fëmijë vjollcë shkruan një letër, numrin ose përbërjen pasqyrë dhe lexim rearranges depo. Humbja e linjave kur lexoni apo rrëshqitje pamje bën fëmijët të shoqërojnë leximin gishtin.

Në diagnozën e sindromi i kushtoj vëmendje të kanalit auditory, e cila nganjëherë nuk i dëgjon gjuhën e kërkesës. Lejla Fëmijët mund të kthehet në një kohë të shkurtër jashtë vëmendje. Në këtë pikëpamje fëmija është dërguar në hapësirë, sikur ngrin. Në më shumë se gjysma e fëmijëve fshehur ose levshestvo "dvurukost" (Ambydekstryya)

Kujdes deficit disorder Trajtimi


Specialistë mjekësore së bashku me psikologët zhvilluar një sërë e teknikave psikoterapeutike për zbutjen e disa manifestime të hyperactivity. Deri në vitin 2003, fëmijët vjollcë përshkruara ilaçe Ritalin (Ritalin), por për shkak të efektit të drogës ai u ndalua. Produkti modifikuar në mënyrë të përkryer fëmijës sjellje vjollcë, por jo eliminuar shkakun e hyperactivity. Pra, prindërit zgjidhur problemin e tyre, jo fëmijën. Dhe gjendja fëmija stabilizuar kundër sfondit të drogës, dhe në rast të anulimit, hyperactivity rinovohet. Dhe një nga arsyet për këtë është ndalimi i papritur "tërheqje" nga të rriturit harresa, atëherë fëmija bëhet i pakontrollueshëm.

Ati ligjërisht përgjegjës për fëmijën e tyre dhe merr vendime në zgjedhjen e trajtimit dhe zgjedhjen e metodave të korrigjimit psikologjike. Korrigjim efektiv fëmijët hiperaktivitetit vjollcë neuropsychological dhe metodat kynezyolohycheskymy, i cili përfshin terapi trupit të orientuar.

Që nga viti 2006 është regjistruar në Rusi biloba xhinko origjinë bimore të drogës. Produkt ka veprimet e mëposhtme: normalizes trurit dhe qarkullimit koronare, rikthen dëgjimore, kujtesës, vizion, motorike dhe gjuhësore funksionet heq tsyrkulyatornuyu dështim, ka veti antioxidant dhe më shumë. Mjekët izraelitë duke përdorur kombinimin e drogës me B6 magnez marrë rezultate të shkëlqyera në fëmijët hiperaktiv vjollcë.

Nëse vidyazykatysya e trajtimit, aktiviteti i trurit të fëmijës bëhem për 16 vjet, dhe problemi do të zvarritet fëmijë me të gjithë gjatë adoleshencës. Ai do të ketë vështirësi në shkollën fillore gjatë kryerjes së kërkesave standarde në përshtatjen me shoqërinë. Ku e keni filluar dhe se si për të trajtuar deficitin vëmendje?
Restart për të rivendosur rrjedhën e gjakut në tru. Pra ju ndihmojë atë të pjekur të shpejtë. Në mënyrë efektive të përdorin terapi manuale, masazh rruaza të qafës së mitrës. Sipas statistikave, 90% e të porsalindurve me trauma të vogla të qafës së mitrës, kështu që ju duhet për lirimin e anijeve clamped gjakut që ushqejnë trurin. Metoda tabletë është i dobët, dhe fëmijët manualnyk punuar me qafë të zgjidhë problemin tuaj. Hyperactivity efektive korrigjim fëmijët vjollcë neuropsychological dhe metodat kynezyolohycheskymy, e cila përfshin terapi trupit të orientuar.

Hapi i ardhshëm do të kufizojë ëmbëlsirat në dietë dhe përjashtimin e gazuara pije tipit Fanta, Coca-Cola. Shkencëtarët kanë treguar se këto pije provokojnë fëmijët hyperactivity. Lidhjet ngjyra me preservatives, të cilat janë të bazuara benzoate dhe çon në rritjen e aktivitetit të fëmijëve vjollcë. Por një dietë të kufizuar nuk është e nevojshme. Dëgjoni këshillat e ekspertëve dhe të ndjekin të gjitha përdorimet e tyre
Më shumë artikuj mbi këtë temë:
1. Autizmi 2. Asperger Syndrome